Jdi na obsah Jdi na menu
 


120 let SDH Němčice a setkání rodáků

17. 7. 2011

V sobotu 16. července se v Němčicích u Předslavi uskutečnily oslavy 120. výročí založení SDH Němčice a současně setkání rodáků. Po zahájení se konala mše se svěcením praporu a odhalení pamětní desky, kterou se Němčice připojily ke Kyšické výzvě. Za účasti veteránů byl odhalen památník s textem "Památce příslušníkům československé samostatné obrněné brigády a brigádní redakce Naše noviny, kteří ukončili v roce 1945 svoji bojovou cestu zde v Němčicích" a tím vzdali poctu všem, kteří se zasloužili o osvobození naší vlasti a obětem koncentračních táborů.

nový prapor SDH Němčice
Pan Josef Suda si připravil příspěvek o historii obce Němčice od první písemné zmínky roku 993 po současnost a jednatel SDH Němčice Luboš Šilhavý zmínil konkrétně historii sboru dobrovolných hasičů od jeho založení. Zasloužilým členům sboru byla předána vyznamenání za zásluhy.

Předvést, jak se dělá útok, přijeli "minihasiči" z SDH Kydliny. Němčičtí hasiči se nenechali zahanbit a předvedli funkční dvoukolovou stříkačku z roku 1904.

Fotogalerie

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

názor

(Andrea Ansaldi, 17. 11. 2013 23:13)

Pan starosta Šindelář by se měl zabývat užitečnějšími věcmi, než je prezentace rádoby ukázkové obce a následná chlastačka :-)
Ale co taky čekat od člověka, který sbírá "kvalitní" inspiraci u jemu podobných stvoření...