Jdi na obsah Jdi na menu
 


Němčické bahnění

8. 10. 2009

Jak to vlastně vše začalo? Jak už to bývá, nejlepší obchody, objevy akce začínají v hospodě. V lednu letošního roku řekl pan Jiří Běloch starší z Němčic, „chlapi, tady se kromě nohejbalu nic neděje, proč neuděláte třeba traktoriádu“. Slovo dalo slovo a akce byla domluvená.

 Obrazek
 

Jenomže uteklo jaro, skoro celé léto a pořád se nic nedělo. Ke konci července opět v hostinci v Němčicích padl definitivní termín a to 29.8.2009, začátek 9:00  Týden před očekávaným startem prvního vozidla se sešlo několik členů SDH Němčice a rozdělili si úkoly. V našich hlavách se honily myšlenky: „Přijede vůbec někdo? Nepřijede jich moc? Máme dost nebo málo občerstvení?“ V den startu bylo vše připraveno, trať vytyčená (délka 2 km), občerstvení zajištěno a s napětím jsme očekávali příjezd prvního traktoru do depa.

Nad naše očekávání v 9 hodin bylo zapsáno u prezentace 23 startujících, jak domácích, tak i přespolních. Při přípravě bahnění jsme počítali pouze s kategorií „tovární výroba“ a „samovýroba“, ale pro velký zájem jsme nakonec zařadili i kategorii „off road“.

 

Jak vše dopadlo? Nad naše očekávání, výborně. Překvapila nás, jak účast startujících, tak i velká návštěva diváků. Po ukončení závodu byli všichni plni dojmů z velmi podařené akce. Možná, že nápad uspořádat bahnění založil v Němčicích novou tradici.

 

V průběhu traktoriády probíhala zároveň řada soutěží pro děti, kterých se zde sešlo 37 a všechny nakonec obdržely malé dárky. Závěrem byh chtěl poděkovat všem členům SDH, kteří se podíleli na přípravě a organizaci závodu. Poděkování patří také OÚ Předslav za finanční příspěvek a Měcholupské zemědělské a.s. za možný průjezd na jejich pozemcích.

Fotogalerii naleznete na Picasawebu ZDE

Luboš Šilhavý

Výsledky Němčického bahnění 2009:

Kategorie "Off Road"

 Místo  Jméno
 1.  Bílek Libor
 2.  Mašát Miroslav ml.
 3.  Šesták Václav ml.

Kategorie "Samovýroba"

 Místo Jméno
 1.  Schejbal (Čínov)
 2.  Suda Jan ml.
 3.  Šimek

 Kategorie "Tovární výroba"

 Místo Jméno
 1. Nováček Josef
 2. Šilhavý Ladislav ml.
 3.  Kohout Josef ml.
 4.  Zavadil Roman
 5.  Šilhavý Luboš

Závěrečný Šestákův kotrmelec na youtube (http://www.youtube.com/watch?v=QhycFbO3vgs)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pochvala

(Jana, 22. 10. 2009 20:23)

Velmi povedená akce, více takových!